Mobil WiMAX ASN Geçidi Çözüm

AN1 WIMAX ASN – GW

Birlikte WiMAX Forum Ağı Referans Modeli (UYM ) ile Airspan WiMAX ASN Gateway The IEEE 802.16e – 2005 standardı, tabakaların bir sayıda abone AN-1-GWhareketlilik yönetmek yanı sıra , kimlik doğrulaması hesap ve abone bazında politikasını uygulamak için yeteneği için çağırır . Bu iki ana bölüme WiMAX ağı bölünmesiyle elde edilir.

  • Erişim Hizmet Ağı ( ASN ) ve
  • Bağlantı Hizmeti Ağı ( CSN )

ASNWiMAX baz istasyonları ve ASN ağ geçidi ( ASNGW ) oluşur. CSN llvlS , DHCP , FTP ve AAA olarak kontrol ve yönetim fonksiyonları sağlar.
ASN bir anahtar elemanı kontrol eden ve WiMAX baz istasyonları çok sayıda trafik ASNGW vardır. Bir IEEE 802.16e – 2005 uyumlu ağ sabit ve göçebe uygulamaları sadece kablosuz erişim ağ kullanılan sağlayan bir ASN-GW olmaksızın açılabilir.

AN1 platformu abone ve veri akışı gereksinimleri mütevazı bir sayı ile dağıtılan kapsama WiMAX uygulamaları için ideal bir giriş seviyesi ayak izi sağlar. Büyük kurulan ağ kurulumları için merkezi kapasiteli uygulamalar aksine, bir dağıtık kapsama mimarisi, kırsal ağların, pikosel uygulamalar, küçük belediyeler, hotzones, ve hatta Smart Grid , gibi uygulamalar için uygun maliyetli bir seçenek sunar .

Çok düşük yoğunluklu Emerging Market uygulamaları, taşıyıcı potansiyel önemli bir gider olduğunu; Bu gelişmekte olan piyasalarda geniş bir uygulama çeşitli dağıtımı için bir dağıtık mimari yaratma ,dağıtma AN1 bir Erişim Hizmeti Düğümü ( ASN ) ağ geçidi olarak işlev ,radyo yerinde veya bölgesel anahtarlama konumu ile ağ düzleştirmek için avantajlıdır .

AN1 platform Mobil WiMAX radyo erişim ağları için ideal abone hareketlilik kapıdır. Bir An1 üzerinde konuşlanmış ASN Geçidi ve Home Agent ( HA ) işlevleri abone kontrol ve taşıyıcı veri trafiğinin işlenmesi yoluyla cep siteleri arasındaki bağlantı ve hareketlilik yönetimini desteklemek için tasarlanmıştır. ASN Geçidi bağlı AAA sunucularına abone bağlantıları ve RADIUS istemcisi için Genişletilebilir Kimlik Doğrulama Protokolü ( EAP ) doğrulayıcı ve hareketlilik anahtarlık olarak hizmet vermektedir. HA onun bakım – of- adresini tespit olarak, cihazın mevcut konumu hakkında bilgi sağlayan bir mobil düğümün ev ağlarında bir yönlendiricidir.

Her ASN şebekesinde çağrı sayısını azaltarak bağlantı kurulumu gecikmeyi en aza yönetimi ve AAA işlemlerin altındaki cihaz gerekli sayısını azaltır birden fazla radyo baz istasyonları , trafik konsantre olabilir.
 
Temel Özellikler ve Yararları

  • Tam ASN Geçidi ve HA işlevsellik
  • Sağlam çıktı, çağrı işlem oranları
  • Paket işleme ve bellek küçük bir form faktöründe yüksek verimli ve etkin çekirdek ağı sağlıyor.
  • CMIP ve PMIP v4/v6 dahil mobilite yönetimi yetenekleri tam takım.

 
Bir Önceki Sayfa