Baumann

1995 yılından beri “KODOS” markası altında elektronik güvenlik donanımları ve yazılımları üzerine üretim, satış, uygulama ve teknik hizmet faaliyetlerinde bulunan Soyuz Spetz Avtomatika Ltd. Şti. Rusya, Orta Asya ülkeleri ve Almanya’daki yatırımlarının yanı sıra, 2005 yılı itibari ile Türkiye’de de yatırım kararı almıştır.
Yatırım kararını takiben 2005 yılı Nisan ayı içinde merkez adresi Antalya olmak üzere ‘Baumann Elektronik Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti’ adı altında faaliyetlerine başlamıştır.

Baumann Elektronik Güvenlik Sistemleri Ltd. Şti.’nin başlıca faaliyet alanı ileri teknoloji gerektiren elektronik güvenlik sistemleri ve yazılımları üretmektir.

Hali hazırda Rusya’da Moskova Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin katılımı sonucunda oluşturulan AR-GE bölümünün çalışmaları ile yürütülen üretim faaliyetleri Türkiye’de de örnek bir model olarak uygulanmıştır.

AR-GE çalışmaları sonucunda şu anda Türkiye’de üretilmemekte olan güvenlik ve SCADA otomasyonu; donanım ve yazılım ürünler Türkiye’de üretilmesi planlanmaktadir.